Aktualności

Działania truck & bus w powiecie przysuskim

Data publikacji 28.07.2018

Policjanci z ruchu drogowego przysuskiej komendy w środę 25 lipca realizowali działania pod nazwą „Truck i Bus”. Podczas tej akcji prowadzone były wzmożone kontrole busów, autobusów i samochodów ciężarowych poruszających się po drogach powiatu przysuskiego.

W środę na drogach powiatu przysuskiego prowadzone były działania „Truck i Bus”. Policjanci z drogówki kontrolowali samochody ciężarowe, busy i autobusy. Główny nacisk w tym czasie funkcjonariusze kładli na stan techniczny pojazdów, stan psychomotoryczny kierujących, stosowanie się do przepisów regulujących przewóz pasażerów i przestrzeganie ograniczeń prędkości. 


Podczas swojej pracy mundurowi skontrolowali 34 pojazdy, ujawnili 21 wykroczeń i ukarali mandatami osoby rażąco naruszające przepisy ruchu drogowego Jednemu z kierujących zatrzymano prawo jazdy za kierowanie pod wpływem alkoholu. We wszystkich przypadkach kierowcy przekroczyli dopuszczalną prędkość. Ponadto zatrzymali 1 dowód rejestracyjny, z uwagi na zły stan techniczny pojazdu.  

st. sierż. I. Górazdowska

 


 

Powrót na górę strony