Aktualności

POLICJANCI I MOTOCYKLIŚCI – RAZEM DLA BEZPIECZEŃSTWA

Data publikacji 19.06.2018

W minionym tygodniu, przysuscy policjanci wraz ze śląskim motocyklistami z grupy „ORMot” zorganizowali dla dzieci i młodzieży piknik profilaktyczny. Funkcjonariusze promowali bezpieczne zachowanie podczas zbliżających się wakacji, w ramach akcji zainicjowanej przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji ,,Kręci mnie bezpieczeństwo … nad wodą”.

Zalew Topornia stał się areną widowiskowego wydarzenia dla małych i nieco starszych pasjonatów motoryzacji. Piknik profilaktyczno – motoryzacyjny przyciągnął miłośników jednośladów, wśród nich również i przysuskich policjantów. To była doskonała okazja, aby promować zasady bezpieczeństwa podczas zbliżających wakacji.

Z dźwiękiem syren policyjnych i rykiem ponad 100 motocykli rozpoczął się nad zalewem w Toporni piknik profilaktyczny, których inicjatorem byli przysuscy policjanci oraz motocykliści ze śląskiej grupy „ORMot”. Organizatorzy zlotu zaplanowali mnóstwo atrakcji zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Przysusze, wykorzystali fakt dużej frekwencji i

zgromadzenia niejednokrotnie całych rodzin,  przygotowali atrakcje w postaci prezentacji radiowozów, znakowania rowerów oraz zorganizowali konkursy i zabawy dla najmłodszych. Dużą atrakcją dla była możliwość obejrzenia i jazdy na różnego rodzaju motocyklach. Dorośli uczestnicy festynu mogli sprawdzić koordynację ruchową zakładając alkogogle i przekonać się, jak zachowuje się człowiek po wypiciu alkoholu. Korzystając z okazji, przysuscy policjanci udzielali również informacji o procedurze rekrutacji do służby w Policji.

Przysuscy policjanci wsparli również akcję Fundacji DKMS, mającą na celu pozyskanie nowych potencjalnych dawców szpiku. Nie tylko zachęcali, ale również sami zarejestrowali się jako potencjalni dawcy.  Prawdopodobieństwo znalezienia odpowiedniego dawcy dla pacjenta jest bardzo niskie. Dlatego im więcej potencjalnych dawców, tym więcej szans na życie dla chorych. W wielu przypadkach przeszczep to jedyna droga do zdrowia.

W trakcie plenerowego pikniku policjanci przeprowadzili też prelekcje, w trakcie których można było dowiedzieć się, jak bezpiecznie wypoczywać w trakcie wakacji, realizując tym samym założenia ogólnopolskiej akcji zainicjowanej przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji „Kręci mnie bezpieczeństwo",  w ramach której omówiono zasady bezpiecznego korzystania z rowerów, dróg publicznych i obiektów sportowych oraz akcji „Kręci  mnie bezpieczeństwo...nad wodą", obejmującej tematykę bezpiecznego wypoczynku w rejonie zbiorników wodnych.

Była to również doskonała okazja do promocji innych sztandarowych programów i akcji, prowadzonych aktualnie przez polską policję, których głównym założeniem jest poprawa bezpieczeństwa.

Autor: asp. Aneta Wilk

Powrót na górę strony