Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wspólne działania – jeden cel

Data publikacji 06.12.2016

Dzisiaj, na targowisku miejskim, mieszkańcy Przysuchy, zostali obdarowani elementami odblaskowymi przez policjantki z radomskiej drogówki, dzielnicowego z KPP oraz szczypiornistki z AZS EUST Radom. Działania te miały jeden, wspólny cel – zwiększenie bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego.

W ramach kampanii profilaktycznej „Odblaskowe Mikołajki” realizowanej na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym, mazowiecka „drogówka” wraz z piłkarkami ręcznymi z drużyny AZS EUST Radom przybyła do Przysuchy. Sportsmenki, wraz z funkcjonariuszami Wydziału Ruchu Drogowego KWP zs. w Radomiu oraz Komendy Powiatowej Policji w Przysusze na miejscowym targowisku wręczali elementy odblaskowe.

Akcja miała na celu promowanie bezpieczeństwa poprzez używanie elementów odblaskowych, w szczególności przez pieszych oraz noszenie ich nie tylko w terenie niezabudowanym, ale również na terenach miejskich.

Działania mazowieckich policjantów wpisują się w program profilaktyczny „B&N” czyli B jak Bezpieczny i N jak Niechroniony, którego inicjatorem jest KWP zs. w Radomiu i poprzez który mundurowi chcą pokazać, że Policja może kojarzyć się nie tylko z represją, ale przede wszystkim z profilaktyką.

 

asp. Aneta Wilk/podkom. Emilia Kosma

Powrót na górę strony