Aktualności

„TRUCK & BUS” – podsumowanie krajowych działań

Data publikacji 28.02.2018

Policjanci z przysuskiej drogówki przeprowadzili wczoraj działania pod nazwą „TRUCK & BUS”. Celem działań była poprawa bezpieczeństwa w dziedzinie transportu drogowego, w zakresie przewozu osób oraz zmniejszenie liczby osób rannych i zabitych w wypadkach drogowych.

Policyjne działania zostały skierowane na kontrolę w zakresie przewozu osób, z uwzględnieniem stanu technicznego pojazdów oraz przestrzegania przepisów o czasie pracy i odpoczynku kierowców. Stróże prawa sprawdzali także stan trzeźwości kierujących pojazdami.

W trakcie działań 8 funkcjonariuszy przysuskiej drogówki, przy współudziale funkcjonariusza z Żandarmerii Wojskowej skontrolowało łącznie 31 pojazdów, w tym 13 autobusów i 7 ciężarowych. Ujawniono łącznie 19 wykroczeń, gdzie nałożono 17 mandatów karnych, 2 osoby pouczono. Zatrzymano 1 dowód rejestracyjny.

Akcje o kryptonimie ,,Truck & Bus” będą przeprowadzane cyklicznie, w określonych przedziałach czasowych, by wyeliminować wszelkie nieprawidłowości, mające wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

 

asp. Aneta Wilk

Powrót na górę strony