Aktualności

Bezpieczeństwo w sieci i nie tylko ….

Data publikacji 22.02.2018

Przysuscy policjanci, w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny” gościli z wizytą w Zespole Szkół Nr 1 w Przysusze oraz w Publicznej Szkole Podstawowej w Potworowie. Funkcjonariusze tłumaczyli dzieciom i młodzieży o zasadach bezpiecznego korzystania z internetu, jak również używania numeru 112 tylko w nagłych sytuacjach.

Dzielnicowy asp. szt. Józef Seta spotkał się z młodzieżą z Zespołu Szkół Nr 1 w Przysusze, gdzie głównym i wiodącym tematem spotkania była cyberprzemoc. Celem Dzielnicowego było   propagowanie wśród młodzieży zasad bezpiecznego korzystania z Internetu, kształtowanie właściwych postaw wobec praw autorskich, ochrony wizerunku i danych osobowych w sieci, a także wobec mowy nienawiści, dyskryminacji i łamania praw człowieka. Podczas spotkania promowana była również służba w Policji oraz zasady i kryteria naboru kandydatów na przyszłych policjantów.

W Potworowie, funkcjonariusze z Zespołu Profilaktyki Społecznej – asp. szt. Olgierd Zioło oraz st. sierż. Izabela Górazdowska , w ramach akcji „Bezpieczeństwo w sieci i w życiu”, rozmawiali z uczniami na tematy związane z cyberprzemocą, cyberprzestępczością oraz odpowiedzialnością prawną nieletnich. Zostały omówione zagrożenia w sieci, skutki cyberprzemocy, ale też właściwe korzystanie z numerów alarmowych.

 

asp. Aneta Wilk

Powrót na górę strony