Aktualności

Dzielnicowi na spotkaniu z uczniami w Rzucowie

Data publikacji 20.02.2018

Dzielnicowi oraz funkcjonariusz z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii z Komendy Powiatowej Policji w Przysusze spotkali się z uczniami klas IV, V, VI Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Rzucowie. Tematem rozmowy było m. in. bezpieczeństwo w ruchu drogowym i odpowiedzialność karna nieletnich.

Przysuscy policjanci prowadzą intensywne spotkania w szkołach na terenie powiatu, aby zwiększyć bezpieczeństwo dzieci i młodzieży. Tematy, które poruszają funkcjonariusze podczas spotkań w placówkach oświatowych dotyczą bezpieczeństwa w sieci oraz zasady korzystania z internetu. Prowadzący spotkania policjanci przypominają jak bezpiecznie poruszać się po drogach, przestrzegają również przed kontaktami z osobami obcymi oraz zawieraniem znajomości na portalach internetowych.

Podczas spotkania policjanci przekazali uczniom niezbędną wiedzę jak należy zachowywać się w trudnych, grożącym niebezpieczeństwem sytuacjach na drogach. W kolejnym etapie spotkania uczniowie dowiedzieli  się, jak ważną rolę w bezpieczeństwie odgrywają elementy odblaskowe, które dają szansę i mogą uratować życie.

 

asp. Aneta Wilk

Powrót na górę strony