Aktualności

„Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” w Wieniawie

Data publikacji 30.11.2016

W piątek, 4 listopada, ponad 230 uczniów z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Wieniawie otrzymało odblaski w ramach kampanii „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny". Policjanci, strażacy i ratownicy w sposób praktyczny pokazywali jak zachowywać się na drodze i zachęcali do noszenia odblasków.

„Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” to kampania społeczna prowadzona przez samorząd województwa mazowieckiego wspólnie z wojewódzkimi ośrodkami ruchu drogowego.  Do kampanii aktywnie włącza się również policja i straż. Bezpieczne poruszanie się po drogach po zmroku czy udzielanie pierwszej pomocy to tylko niektóre z tematów poruszanych podczas spotkań z uczniami szkół podstawowych i gimnazjów.

 

Dla uczniów szkoły, czekał specjalny rowerowy tor przeszkód przygotowany przez pracowników radomskiego Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego. Strażacy z JRG PSP w Przysusze omówili zasady udzielania pierwszej pomocy, a sierż. szt. Ewa Jaworska z Komendy Powiatowej Policji w Przysusze zagrożenia przedstawione w filmie „…tak, chcę być bezpieczny”.

 

Po całej bezpiecznej rywalizacji, każdy z uczestników, oprócz zdobytej wiedzy, otrzymał drobne upominki. Co najważniejsze, były to upominki odblaskowe, dzięki  czemu, każdy może stać się o wiele bardziej widoczny, a tym samym bezpieczny.

 

Uroczystość zaszczycili goście: Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego – Rafał Rajkowski, przedstawiciel Biura Bezpieczeństwa  Publicznego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego Anna Ochalska, Komendant Powiatowy Policji w Przysusze – insp. Adam Czyżewski, Wójt Gminy Wieniawa – Krzysztof Sobczak oraz Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Radomiu – Dariusz Piątek i gospodarz Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Wieniawie Rafał Pawlikowski.

 

Całość tej radosnej i edukacyjnej zabawy, podsumowało wspólne zdjęcie wszystkich uczestników i gości.

 

asp. Aneta Wilk

Powrót na górę strony