Aktualności

W poniedziałek działania „Bezpieczne przejście, we wtorek „SMOG”

Data publikacji 04.12.2017

Jutro od wczesnych godzin rannych na terenie naszego powiatu policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego przeprowadzą działania "Bezpieczne przejście". We wtorek zaś działania „SMOG”.

„Smog” - to działania kontrolno – prewencyjne na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego, których celem jest zwrócenie uwagi na prawidłowy stan techniczny pojazdów i emisję spalin do atmosfery. Funkcjonariusze będą sprawdzali czy kontrolowane przez nich pojazdy, nie emitują spalin o nadmiernej toksyczności. Będą również reagowali na wykroczenia drogowe związane ze stanem technicznym pojazdów. Działania te pozwolą na wyeliminowanie z ruchu drogowego aut niesprawnych technicznie, a w szczególności emitujących spaliny o nadmiernej toksyczności. 

Działania pn. „Bezpieczne Przejście" będą skoncentrowane nie tylko na ujawnianiu wykroczeń popełnianych przez pieszych, ale również godzących w ich bezpieczeństwo. Szczególnej uwagi wymaga obszar wyznaczony przez znak  "D-6" - przejście dla pieszych. Miejsce to powinno być traktowane przez wszystkich użytkowników dróg jako obszar bezpieczeństwa dla pieszych. To tu pieszy powinien mieć możliwość bezpiecznego przekraczania jezdni, a kierujący powinien umożliwić mu osiągnięcie tego celu.


Należy pamiętać o obowiązku zachowania szczególnej ostrożności w rejonie przejść dla pieszych!

 

asp. Aneta Wilk

 

Powrót na górę strony