Aktualności

„Wolni od nałogów. Zaangażowani w życie”

Data publikacji 21.11.2017

„Wolni od nałogów. Zaangażowani w życie”, pod takim hasłem na sali widowiskowej przysuskiego Domu Kultury można było obejrzeć spektakl profilaktyczny pod tytułem „Sąd nad nałogami”. Przedstawienie przygotowali uczniowie Zespołu Szkół nr 2 w Przysusze.

W ramach Powiatowego Programu Zapobiegania Przestępczości oraz Ochrony Bezpieczeństwa Obywateli i Porządku Publicznego pod nazwą „Bezpieczne Przysuskie na lata 2016-2018", utworzonego na bazie rządowego programu im. Władysława Stasiaka „Razem Bezpieczniej" oraz zgodnie z koncepcją profilaktyki, z inicjatywy przysuskich policjantów z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej zorganizowane zostało wydarzenie, gdzie został zaprezentowany spektakl przygotowany przez uczniów Zespołu Szkół nr 2 im. Ludwika Skowyry w Przysusze.

Nałogi i uzależnienia stanowią ogromne zagrożenie, szczególnie dla ludzi młodych, dopiero rozpoczynających życie. W ten niecodzienny sposób uczniowie pokazali, że nie warto oddawać własnego jakże cennego życia w szpony używek, które niejednokrotnie prowadzą do całkowitej destrukcji.

Spektakl z zainteresowaniem obejrzeli zgromadzeni na sali zaproszeni uczniowie. Na spotkanie z młodymi aktorami zaproszeni zostali też goście. Swoja obecnościa zaszczycili m.in. Starosta Przysuski Marian Niemirski, Zastępca Burmistrza Gminy i Miasta Przysucha Adam Pałgan, Prokurator Rejonowy w Przysusze Dorota Kwiecień, Prezes Sądu Rejonowego w Przysusze Krzysztof Duchnik, Komendant Powiatowy Policji w Przysusze insp. Adam Czyżewski oraz Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Przysusze mł. bryg. Marcin Sokół. Występ obejrzeli również funkcjonariusze Wydziału Prewencji KWP zs. w Radomiu oraz policjanci z przysuskiej jednostki.

 

Autor: asp. Aneta Wilk/AC

Powrót na górę strony