Aktualności

W sobotę działania „Bezpieczne przejście”, w poniedziałek „Trzeźwość w przewozie osób”

Data publikacji 03.11.2017

Jutro przysuscy policjanci prowadzić będą działania prewencyjno – kontrolne w rejonach przejść dla pieszych pn. „Bezpieczne Przejście”, w poniedziałek zaś działania „Trzeźwość w przewozie osób". Celem działań jest poprawa bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych oraz przywrócenie znaczenia znaku „Przejście dla pieszych”, o którym często zapominają kierowcy, jak i niechronieni użytkownicy dróg. Podczas działań policjanci będą także dążyć do ujawniania nietrzeźwych uczestników ruchu drogowego, w szczególności wykonujących zarobkowy przewóz osób oraz zminimalizowanie ilości zdarzeń drogowych z ich udziałem.

Policjanci reagować będą na wykroczenia kierujących pojazdami popełniane bezpośrednio przed i na przejściach dla pieszych. Będą również informować kierujących o konsekwencjach wynikających z nieodpowiedzialnych zachowań w rejonach przejść.

Policjanci pełniący służbę na drogach powiatu, zwrócą również uwagę na sposób przewożenia pasażerów przez kierujących pojazdami. Ważne jest aby kierowcy używali fotelików bezpieczeństwa lub podwyższeń przy przewozie najmłodszych, pamiętali o zapinaniu pasów bezpieczeństwa i przewozili nie więcej pasażerów, niż jest miejsc wpisanych w dowód rejestracyjny pojazdu.

 

asp. Aneta Wilk

Powrót na górę strony