Aktualności

Internet, narkotyki i dopalacze – spotkanie w MOW w Rusinowie Koneckim

Data publikacji 20.10.2017

W ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny” wczoraj asp. szt. Olgierd Zioło z przysuskiej komendy spotkał się z wychowankami Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Rusinowie Koneckim. Celem spotkania było uświadamianie młodych ludzi o niebezpieczeństwach związanych z zażywaniem dopalaczy i narkotyków oraz bezpiecznego korzystania z Internetu oraz cyberprzemocy.

Podczas wczorajszego spotkania  asp. szt. Olgierd Zioło omówił problem uzależnienia oraz negatywne skutki zażywania narkotyków i dopalaczy. W trakcie rozmów z uczniami wskazał, jak bardzo mają mylne pojęcie o oddziaływaniu substancji odurzających na organizm ludzki oraz przedstawił negatywne skutki eksperymentowania z używkami. Opowiedział też o działaniach podejmowanych przez Policję, które mają uświadomić ich jak wiele zagrożeń niesie zażywanie narkotyków oraz dopalaczy. Dopalacze choć różnią się od narkotyków mają podobne działanie psychoaktywne.

Funkcjonariusz przekazał uczniom informacje na temat przestępczości i demoralizacji nieletnich. Rozmawiali z nimi o postępowaniach prowadzonych wobec nieletnich, które coraz częściej dotyczą poważnych przestępstw. Drobne kradzieże czy bójki na terenach szkół zmieniają się w znieważenie nauczyciela, rozboje, wymuszenia rozbójnicze i włamania.

Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się również o zagrożeniach związanych z korzystaniem z sieci, w szczególności o niebezpieczeństwach czyhających na młodych internautów, takich jak: niebezpieczne kontakty, szkodliwe treści promujące wszelkie zachowania ryzykowane, rozsyłanie i  publikowanie tekstów kompromitujących inne osoby, cyberprzemoc czy też kradzież danych osobowych.

 

asp. Aneta Wilk

 

Powrót na górę strony