Aktualności

O bezpieczeństwie w ruchu drogowym i nie tylko …

Data publikacji 19.10.2017

Wczoraj asp. szt. Olgierd Zioło z przysuskiej komendy w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny” spotkał się z uczniami w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Przysusze. Funkcjonariusz rozmawiał z najmłodszymi na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym, natomiast ze starszymi o bezpieczeństwie w Internecie.

Podczas wczorajszego spotkania  asp. szt. Olgierd Zioło rozmawiał z uczniami klas VII w PSP nr 2 Przysusze na temat bezpiecznego korzystania z Internetu oraz cyberprzemocy. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się o zagrożeniach związanych z korzystaniem z sieci, w szczególności o niebezpieczeństwach czyhających na młodych internautów, takich jak: niebezpieczne kontakty, szkodliwe treści promujące wszelkie zachowania ryzykowane, rozsyłanie i  publikowanie tekstów kompromitujących inne osoby, cyberprzemoc czy też kradzież danych osobowych.

Najmłodszym uczniom, z oddziałów „O” i „I”, funkcjonariusz opowiadał o podstawowych zasadach bezpieczeństwa tj. którą stroną drogi należy się poruszać, kiedy bezpiecznie można przejść przez drogę, jak sygnalizować manewry podejmowane podczas jazdy na rowerze oraz przypominał o obowiązku korzystania z elementów odblaskowych poza obszarem zabudowanym po zmroku.

 

asp. Aneta Wilk

Powrót na górę strony