Aktualności

Krajowe działania „Prędkość”

Data publikacji 16.10.2017

Dzisiaj, na terenie działania Komendy Powiatowej Policji w Przysusze prowadzone są działania „Prędkość”. Działania te mają na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a w szczególności wyegzekwowanie przestrzegania przepisów dotyczących limitów dozwolonych prędkości. Eliminowanie z ruchu kierowców poruszających się pod wpływem alkoholu lub innego podobnie działającego środka oraz niestosowanie pasów bezpieczeństwa to również priorytety tych działań.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Przysusze cyklicznie organizują akcje, których celem jest zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym i zminimalizowanie ilości zdarzeń drogowych, a także przeciwdziałanie agresywnym zachowaniom. Policjanci będą reagować na wykroczenia popełniane przez kierujących wykonujących manewry wyprzedzania, omijania i wymijania w sposób nieprawidłowy.

Policjanci ruchu drogowego przysuskiej Policji od 6.00 do 22.00 skontrolują prędkość, z jaką poruszają się kierowcy na drogach. Patrole drogówki będzie można spotkać tam, gdzie najczęściej dochodzi do przekraczania dozwolonej prędkości m.in. na drodze krajowej nr 12 i 48,  ale nie tylko. 

 

asp. Aneta Wilk

Powrót na górę strony