Aktualności

„Jabłko – cytryna” na drodze krajowej K -1 2

Data publikacji 29.09.2017

Dzisiaj policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego przysuskiej komendy w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” przeprowadzili działania „Jabłko – cytryna”, w której uczestniczyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Przysusze.

Policjanci wraz dziećmi na drodze krajowej K – 12 zatrzymywali wybrane pojazdy. Kierowców jadących z prawidłową prędkością i przestrzegających zasad ruchu drogowego nagradzały jabłkiem. Pozostali kierowcy otrzymywali cytrynę, którą musieli zjeść na oczach dzieci.

Dzieci zwracały kierującym uwagę na przestrzeganie przepisów ruchu drogowego i właściwe zachowanie się na drodze w rejonie szkół i przejść dla pieszych. W przypadku zachowania zgodnego z prawem dzieci dziękowały kierowcom za bezpieczną jazdę i życzyły szerokiej drogi.

Z dużym zainteresowaniem uczniowie obserwowali pracę funkcjonariuszy. Sami kierujący zaskoczeni nietypową kontrolą z uśmiechem na twarzy przyjmowali werdykt dzieci, nawet jeśli musieli zjeść cytrynę. Mamy nadzieję, iż akcja zmobilizowała kierowców do rozsądnej jazdy, zwłaszcza w rejonie szkół.  

 

asp. Aneta Wilk

 

Powrót na górę strony