Aktualności

W niedzielę były działania „PASY” – dzisiaj „BEZPIECZNE PRZEJŚCIE”

Data publikacji 19.09.2017

Na 10 skontrolowanych pojazdów – 5 kierowców bez zapiętych pasów bezpieczeństwa ujawnili przysuscy policjanci w czasie działań „Pasy", które przeprowadzono w niedzielę na terenie naszego miasta i powiatu.

W niedzielę policjanci ,,drogówki” przeprowadzili działania „Pasy" na drogach powiatu przysuskiego. Głównymi aspektami, którymi zajmowano się podczas działań było zwrócenie szczególnej uwagi na korzystanie przez kierujących i pasażerów z pasów bezpieczeństwa oraz stosowanie urządzeń do przewozu dzieci.

Podczas działań policjanci spośród 10 skontrolowanych pojazdów, ujawnili 5 naruszeń przepisów dotyczących jazdy bez zapiętych pasów bezpieczeństwa.

Dzisiaj, policjanci z wydziału ruchu drogowego przysuskiej komendy prowadzą działania prewencyjno – kontrolne w rejonach przejść dla pieszych pn. „Bezpieczne Przejście”.

Celem tych działań jest poprawa bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych oraz przywrócenie znaczenia znaku „Przejście dla pieszych”, o którym często zapominają kierowcy jak i niechronieni użytkownicy dróg.  Policjanci reagować będą na wykroczenia kierujących pojazdami popełniane bezpośrednio  przed i na przejściach dla pieszych. Będą również informować kierujących o konsekwencjach wynikających z nieodpowiedzialnych zachowań w rejonach przejść.

 

asp. Aneta Wilk

Powrót na górę strony