Aktualności

Dzielnicowy na spotkaniu z przedszkolakami

Data publikacji 15.09.2017

Bezpieczeństwo dzieci było głównym tematem spotkania, jakie przeprowadził w Samorządowym Przedszkolu Nr 1 w Przysusze dzielnicowy – asp. szt. Józef Seta. Pogadankę przeprowadzono w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo … przez cały rok szkolny”.

W związku z zakończeniem wakacji i powrotem dzieci do przedszkoli i szkół przysuscy policjanci wznowili cykl spotkań z uczniami. Mundurowi docierają do przedszkoli i placówek oświatowych, gdzie prowadzą zajęcia profilaktyczne, gdyż bardzo ważnym jest to, aby dziecko już od najmłodszych lat wiedziało, jak winno się zachowywać, aby być bezpiecznym.

W nowym roku szkolnym przysuscy dzielnicowi rozpoczęli spotkania profilaktyczne od wizyty w Samorządowym Przedszkolu Nr 1 w Przysusze. Dzielnicowy – asp. szt. Józef Seta spotkał się z najmłodszymi, którym tłumaczył zasady bezpiecznego zachowania się podczas poruszania się po drodze. Omówił, którą stroną jezdni należy się poruszać, przestrzegał, aby nie biegać po drodze, ani się na niej nie bawić, gdyż może to się okazać tragiczne w skutkach. Policjant mówił też o odblaskach oraz ważnej roli jaką one pełnią i jak przyczyniają się do poprawy bezpieczeństwa pieszych.

Zajęcia zostały przeprowadzone w ramach kampanii zainicjowanej przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji „Kręci mnie bezpieczeństwo… przez cały rok szkolny”. 

 

asp. Aneta Wilk

Powrót na górę strony