Aktualności

„Bezpieczna droga do szkoły” z przysuską drogówką

Data publikacji 14.09.2017

Za nami pierwszy tydzień nauki w szkołach. Od 4 do 8 września, w ramach działań „Bezpieczna droga do szkoły” przysuscy policjanci czuwali nad bezpieczeństwem uczniów w drodze do szkoły. Nadzorem objęte były najbardziej niebezpieczne miejsca, w których może dojść do zdarzeń drogowych z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Policjanci przysuskiej drogówki w pierwszym tygodniu szkoły odwiedzili najmłodszych z Samorządowego Przedszkola Nr 3 w Przysusze. Celem spotkania było omówienie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym,  m.in o bezpiecznym przechodzeniu przez przejście dla pieszych oraz używaniu elementów odblaskowych. Dzieci, pod nadzorem policjantów i opiekunów, „szlifowały” w sposób praktyczny nabytą wiedzę.

Równolegle do prowadzonej akcji, policjanci w ramach kampanii „ Kierowco! Nie polujemy na zebrach”  wraz z przewoźnikami oklejali pojazdy do przewozu dzieci naklejkami  promującymi bezpieczeństwo pieszych uczestników ruchu drogowego. Główną postacią logo  jest ZEBRA, która  symbolizuje przejście dla pieszych i właśnie dlatego  została wykorzystana w przekazie policjantów.  Można ją zobaczyć na autobusach dowożących dzieci  z tyłu pojazdu po lewej stronie.

asp. Aneta Wilk

 

Powrót na górę strony