Aktualności

Bilans działań „TRZEŹWOŚĆ W PRZEWOZIE OSÓB"

Data publikacji 12.09.2017

W poniedziałek policjanci ruchu drogowego przeprowadzili działania „Trzeźwość w przewozie osób". W czasie akcji mundurowi szczególną uwagę zwracali na stan trzeźwości kierowców autobusów i busów.

Od wczesnych godzin rannych na terenie powiatu przysuskiego prowadzone były działania „Trzeźwość w przewozie osób”. Celem akcji było wyeliminowanie kierujących, którzy jadą „na podwójnym gazie” i stwarzają śmiertelne zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu.

W trakcie działań przebadanych pod kątem trzeźwości zostało 94 kierujących, z czego 23 poruszających się autobusami, busami i taksówkami. Policjanci ujawnili jednego nietrzeźwego kierującego: w Smogorzowie, gm. Przysucha, 33 – letni mężczyzna, będąc w stanie nietrzeźwości wynoszącym ponad 3,5 promila alkoholu kierował vw po drodze publicznej. Na dodatek nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

Wsiadając  za kierownicę na „podwójnym gazie” kierujący ryzykuje życie nie tylko swoje, ale i innych osób na drodze. Warto pamiętać, aby nie bać się reagować w sytuacji kiedy widzimy, ze nietrzeźwy chce jechać samochodem – uniemożliwić mu jazdę lub natychmiast powiadomić Policję.

 

asp. Aneta Wilk

Powrót na górę strony