Aktualności

,,Dzień Bezpieczeństwa” w szkole w Golądkowie

Policjanci z pułtuskiej komendy uczestniczyli w Dniach Bezpieczeństwa organizowanych przez Zespół Szkół CKR w Golądkowie. W spotkaniu poświęconemu bezpieczeństwu oprócz Policji uczestniczyli również Państwowa Straż Pożarna w Pułtusku, Ochotnicza Straż Pożarna w Winnicy, przedstawiciele GOPS-u i Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Pułtusku.

Pułtuscy policjanci każdego dnia zajmują się działaniami z zakresu profilaktyki, aby zwiększyć poziom bezpieczeństwa mieszkańców. Z tego względu chętnie uczestniczyli w pierwszym tego typu przedsięwzięciu organizowanym przez szkołę, które w tak szerokim zakresie poruszyło problem bezpieczeństwa. Na spotkaniu przedstawiciele służb Policji, PSP i instytucji opowiedzieli o zagrożeniach, jakie mogą nas spotkać każdego dnia i jak postępować podczas ich ewentualnego wystąpienia. Następnie policjantka z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii Wydziału Prewencji KPP w Pułtusku wraz z dzielnicowymi z Posterunku w Pokrzywnicy omówili zadania i uprawnienia Policji . Dowiedzieli się jakich błędów nie popełniać oraz jak łatwo popaść w konflikt z prawem. Spotkanie z młodzieżą było dobrą okazją do promocji zawodu policjanta. Młodzież dowiedziała się jak wygląda codzienna praca w poszczególnych wydziałach komendy, jaki sprzęt wykorzystują policjanci w czasie służby. Uczniowie zapoznali się ze specyfiką służby i mogli zweryfikować swoje wyobrażenie o zawodzie policjanta. Funkcjonariusze chętnie dzielili się własnymi doświadczeniami i odpowiadali jaką satysfakcje daje im pomaganie drugiemu człowiekowi.

Dzień Bezpieczeństwa” dostarczył uczniom i nauczycielom ogromnej wiedzy na temat: Jak bezpiecznie spędzać czas, unikać wykroczeń i kar oraz jak zachować się w sytuacjach ekstremalnych.


 

Autor: mł. asp. Anna Kowalczyk

Powrót na górę strony