Aktualności

Podsumowanie ogólnopolskich działań NURD na terenie powiatu pułtuskiego

Data publikacji 23.03.2023

22 marca policjanci Wydziału Ruchu Drogowego pułtuskiej komendy uczestniczyli w ogólnopolskich działaniach kontrolno-prewencyjnych pn. ,,Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego". Akcja miała na celu zwiększenie bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego, którzy podczas wypadków są szczególnie narażeni na ich tragiczne konsekwencje.

Wczoraj (22.03) policjanci Wydziału Ruchu Drogowego pułtuskiej komendy realizowali wzmożone działania pod kątem niechronionych uczestników ruchu drogowego. Funkcjonariusze monitorowali zachowanie zarówno pieszych, rowerzystów, ale i kierowców, którzy nagminnie popełniają wykroczenia godzące w bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego. Przez cały dzień policjanci pułtuskiej drogówki ujawnili 30 wykroczeń, były to wykroczenia polegające m.in. na nieprawidłowym parkowaniu, przekraczaniu dozwolonej prędkości w rejonie przejścia dla pieszych, nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu na przejściu dla pieszych oraz przechodzenie przez jezdnię w miejscu niedozwolonym.

Działania miały charakter prewencyjno-kontrolny. Jednak kierujący i piesi, którzy nie stosowali się do przepisów, musieli się liczyć z konsekwencjami prawnymi.

Biorąc pod uwagę fakt, iż w trakcie trwania ogólnopolskiej akcji na terenie powiatu pułtuskiego nie doszło do żadnego zdarzenia z udziałem pieszego lub rowerzysty można śmiało uznać, że podjęte przez funkcjonariuszy działania okazały się sukcesem.

Przypominamy, że tego typu działania mają na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach powiatu pułtuskiego oraz zwiększenie świadomości i podniesienie wiedzy na temat bezpiecznych zachowań zarówno u pieszych, rowerzystów jak i kierowców.

 

Autor: mł. asp. Anna Kowalczyk

Powrót na górę strony