Aktualności

„Dzień przedsiębiorczości” w pułtuskiej komendzie

Data publikacji 23.03.2023

W ramach ogólnopolskiego programu „Dzień przedsiębiorczości” Komendę Powiatową Policji w Pułtusku odwiedzili uczniowie klasy mundurowej z Liceum Ogólnokształcącego Fenix i Zespołu Szkół im. Jana Ruszkowskiego w Pułtusku. Jednodniowa praktyka przybliżyła młodzieży pracę policjantów, a przez to dała możliwość zweryfikowania wyobrażenia o tym zawodzie.

Ideą „Dnia Przedsiębiorczości” jest włączenie środowiska przedsiębiorców w edukację młodych ludzi i stworzenie nowatorskiej płaszczyzny przekazywania im wiedzy o funkcjonowaniu na rynku pracy. W tym roku dzień ten przypadł na dzień 22 marca. Komenda Powiatowa Policji w Pułtusku przyłączyła się do tej akcji, umożliwiając młodzieży poznanie specyfiki służby w Policji.

Wczoraj (22.03) młodzież z  Zespołu Szkół im. Jana Ruszkowskiego i Liceum Ogólnokształcącego FENIX w Pułtusku przekroczyła próg pułtuskiej komendy. Młodych ludzi, którzy już niedługo staną u progu planowania kariery zawodowej, przywitała mł. asp. Magdalena Bielińska z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii Wydziału Prewencji KPP w Pułtusku. Policjantka udzieliła im wszelkich informacji na temat warunków, jakie muszą spełniać kandydaci, którzy chcą wstąpić do służby w Policji. Następnie młodzież dowiedziała się jak wygląda codzienna praca w poszczególnych wydziałach komendy, jaki sprzęt wykorzystują policjanci w czasie służby. Uczniowie zapoznali się ze specyfiką służby i mogli zweryfikować swoje wyobrażenie o zawodzie policjanta. Podczas spotkania policjantka opowiedziała również o programie „Dzielnicowy bliżej nas” oraz zachęcała do korzystania z aplikacji „Moja komenda”.

„Dzień przedsiębiorczości” jest projektem sprzyjającym podejmowaniu przez młodych ludzi trafnych decyzji w planowaniu dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej.

Autor: mł. asp. Anna Kowalczyk

Powrót na górę strony