Aktualności

Policyjne działania w "dzień wagarowicza"

Data publikacji 21.03.2023

Pułtuscy policjanci skupiają się dzisiaj na prowadzeniu obserwacji i kontroli miejsc sprzedaży wyrobów tytoniowych oraz alkoholu, szczególnie tych, które są zlokalizowane w pobliżu szkół, placówek oświatowych, obiektów sportowo-rekreacyjnych i dworców. Funkcjonariusze kontrolują również miejsca, w których spotyka się młodzież, aby ujawniać tych nieletnich, którzy przebywają na wagarach, pod wpływem alkoholu lub środków odurzających albo palą papierosy.

Pierwszy dzień wiosny to świetna okazja do zabawy dla dzieci i młodzieży. W tym dniu uczniowie często bez wiedzy nauczycieli lub rodziców samowolnie opuszczają teren szkoły lub spotykają się po lekcjach. Niektórzy z nich spożywają alkohol, palą papierosy, używają słów powszechnie uznawanych za wulgarne, dopuszczają się wybryków chuligańskich. Niejednokrotnie sami stają się ofiarami przestępstw. Dla policjantów jest to jednak dzień wzmożonej pracy. Dlatego też, mając na uwadze możliwość wystąpienia różnego rodzaju zagrożeń, dzisiaj od rana pułtuscy policjanci prowadzą wzmożone działania.

Policjanci kontrolują także punkty dystrybucji alkoholu, gdzie może dochodzić do jego sprzedaży osobom poniżej 18 roku życia. Ponadto, sprawdzają osiedlowe zakamarki i pustostany oraz dbają o bezpieczeństwo w rejonie najbardziej ruchliwych ulic miast.

APELUJEMY do sprzedawców!!!

Wasze lokale odwiedzi zapewne wielu młodych ludzi, którzy będą chcieli kupić alkohol. Zanim sprzedacie go małoletniemu, pamiętajcie, że alkohol jest jednym z największych zagrożeń dotykających dziś młodych ludzi. Jest przyczyną poważnych problemów i zwiększa ryzyko wystąpienia wielu niebezpiecznych sytuacji.

Dlatego nie sprzedawajcie i nie podawajcie żadnego alkoholu osobom, które nie ukończyły 18 roku życia.


 

Autor: mł. asp. Anna Kowalczyk

Powrót na górę strony