Aktualności

NIE DAJ SIĘ ZŁOWIĆ...

Data publikacji 28.11.2022

Z takim przesłaniem, pojawili się dzielnicowi na targowisku w Pułtusku. Dbając o bezpieczeństwo osób przebywających na targowisku od rana prowadzili działania ukierunkowane na przeciwdziałanie kradzieżom kieszonkowym oraz kradzieżom mienia pozostawionego w pojazdach na parkingach.

Kradzieże kieszonkowe stają się plagą w okresie przedświątecznych zakupów, kiedy panuje tłok. Dokonywane są przede wszystkim w środkach komunikacji miejskiej i na placach targowych. Kieszonkowcy działają przeważnie w grupach kilkuosobowych, w skład, których mogą wchodzić również dzieci lub kobiety, często elegancko ubrane. Szczególnie łatwo ofiarami złodziei kieszonkowych padają mężczyźni trzymający portfele w tylnej kieszeni spodni oraz kobiety z torebkami przewieszonymi przez ramię.

Często w ferworze zakupów, roztargnienia zapominamy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Dlatego wychodząc naprzeciw tego rodzaju zagrożeniom dzielnicowi z pułtuskiej komendy chcą przeciwdziałać tego rodzaju przestępczości przeprowadzili działania pt. „ Nie daj się złowić”. Podczas rozmów ze społecznością przypominali podstawowe zasady bezpieczeństwa oraz przekazywali metody działań kieszonkowców.

W trosce o bezpieczeństwo osób przebywających na targowisku, policjanci przekazywali także ulotki dotyczące sposobu działania kieszonkowców oraz odblaski. Działania te, są także doskonałą okazją do rozpowszechniania informacji dotyczącej aplikacji „Moja Komenda” i Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Autor: sierż. Renata Soból

Powrót na górę strony