Aktualności

Planujesz internetowe zakupy? Uważaj na oszustów !

Data publikacji 25.11.2022

Jeżeli nie chcesz paść ofiarą oszustów internetowych jak 38-latka z powiatu pułtuskiego, musisz zachować zdrowy rozsądek podczas zakupów.

Do pułtuskiej komendy, zgłosiła się kobieta, która została oszukana podczas zakupu kompresora olejowego. 38-letnia mieszkanka powiatu pułtuskiego, znalazła sklep, oferujący sprzedaż urządzenia w „promocyjnej” cenie. Kobieta dokonała zamówienia i przelała 511 zł, na konto podane przez sprzedającego. Po wpłacie pieniędzy kontakt się urwał.

Pamiętajmy, nie zawsze korzystna oferta jest prawdziwą. Dostępność sklepów internetowych i aukcji na popularnych portalach cieszy się sporym powodzeniem. Niestety niejednokrotnie stajemy się wtedy łatwym celem dla cyberprzestępców.

Ważne!

  • Nie wierzmy we wszystko, co przeczytamy! Super oferta, zaniżona cena - to sygnały, które mogą świadczyć o tym, że mamy do czynienia z oszustwem. Sprawdzajmy dokładnie każdą taką ofertę.

  • Korzystajmy ze sprawdzonych portali sprzedażowych.

  • Nie odpowiadajmy na oferty „super okazji”, przesyłane na e-maila. Pod żadnym pozorem nie otwierajmy załączonych w takich wiadomościach linków.

Autor: sierż. Renata Soból

Powrót na górę strony