Aktualności

O co dzieci pytają policjanta...

Data publikacji 24.11.2022

Pytania wypowiadane z ust najmłodszych niejednokrotnie, potrafią zaskoczyć, zawstydzić, często są wyzwaniem dla dorosłych – także dla policjantów. Przekonują się o tym przede wszystkim policyjni profilaktycy i dzielnicowi, którzy przeprowadzają z najmłodszymi spotkania o bezpieczeństwie. Spotkania z policjantami są dla dzieci dobrą okazją, żeby dowiedzieć się czegoś więcej o pracy funkcjonariuszy, ale też o nich samych. Najmłodsi mają w sobie naturalną potrzebę zadawania pytań, dlatego podczas ostatniej wizyty w Szkole Podstawowej w Gzowie, nie zabrakło również takich pytań.

Czy policjanci są superbohaterami? Czy policjant ma pistolet? Czy praca policjanta jest niebezpieczna? Czy policyjna odznaka jest ciężka? Czy policjant goni złodzieja? To tylko niektóre pytania, zadawane przez dzieci podczas spotkań z policjantami. Najmłodszych ciekawią policyjne akcje, poszukiwanie przestępców czy pościgi.

Funkcjonariusze podczas tego spotkania nie tylko odpowiadali na zadawane pytania dzieci ale również rozmawiali z nimi o bezpieczeństwie, podkreślili jak ważne jest noszenie w miejscu widocznym elementów odblaskowych i jak bardzo wpływają one na poprawę naszej widoczności na drodze. Najmłodsi uczyły się, jak korzystać z przejść dla pieszych i na jakie znaki zwracać uwagę. Maluchy chętnie wcielały się w rolę policjantów, dowiedziały się, również, że praca mundurowych polega głównie na dbaniu o bezpieczeństwo
i pomaganiu innym ludziom.

Dzięki takim spotkaniom, policjant będzie kojarzył się przedszkolakom, jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.

Autor: sierż. Renata Soból

Powrót na górę strony