Aktualności

Dzielnicowi uświadamiali seniorów o zagrożeniach

Data publikacji 28.09.2022

Policjanci zaopatrzeni w elementy odblaskowe i ulotki profilaktyczne pojawili się w pobliżu przejść dla pieszych na ul. Tartacznej i Przemiarowskiej w Pułtusku. Chcąc wpłynąć na bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego, jak też ustrzec przed codziennymi niebezpieczeństwami, dzielnicowi przeprowadzali rozmowy z osobami starszymi. Odwiedzili również Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

Pamiętajmy, że w okresie jesiennym piesi stanowią grupę uczestników ruchu drogowego, szczególnie narażoną na udział w zdarzeniach drogowych. Zmrok zapada wcześnie, a warunki atmosferyczne nie zapewniają dostatecznej widoczności. Na słabo oświetlonych miejskich drogach, człowiek staje się niewidoczny. Osoby mające problemy ze wzrokiem lub słuchem (w tym osoby starsze), często mają kłopot z realnym oszacowaniem odległości zbliżającego się samochodu. Warto uświadamiać pieszych, iż noszenie odblasków pozwoli szybciej dostrzec ich przez kierowców.

W przypadający na dziś dzień działań „NURD”, mając na uwadze poprawę bezpieczeństwa na drogach powiatu pułtuskiego dzielnicowi apelowali do pieszych, aby po zmroku dbając o własne bezpieczeństwo zabierali ze sobą otrzymane podczas dzisiejszej akcji elementy odblaskowe. Spotkania z seniorami były również okazją do rozmowy na temat oszustw, niebezpieczeństw dnia codziennego i zabezpieczaniu swojego dobytku.
Chcąc trafić z apelem do jak największej liczby osób dzielnicowi odwiedzili również Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, gdzie pozostawili do dyspozycji pracowników urzędu elementy odblaskowe i ulotki przestrzegające jak nie stać się ofiarą przestępcy.

Autor: kom. Milena Kopczyńska

Powrót na górę strony