Aktualności

Kupujesz węgiel? Sprawdź, jak nie stać się ofiarą oszustów i nie stracić pieniędzy

Data publikacji 28.09.2022

Ostatnimi czasy węgiel stał się niewątpliwie deficytowym towarem i atrakcyjnym obszarem do działalności również tych nieuczciwych sprzedawców. Okazuje się, że fakt ten wykorzystują także oszuści, którzy wręcz żerują na ludzkiej nieświadomości. Oczywiście wszystko dla chęci szybkiego, ale niezgodne z prawem wzbogacenia się.

Braki na składach, wysokie ceny i niepewność sprawiły, że więcej osób niż zwykle szuka ofert taniego opału w Internecie. A to idealne warunki dla przestępców, którzy wykorzystują naszą nieostrożność, żeby wyłudzić od nas pieniądze i zniknąć bez śladu. Ataki oszustów na osoby kupujące opał zdarzają się coraz częściej.
Metoda jest prosta, ktoś stwarza fałszywą wersję strony internetowej, gdzie rzekomo można nabyć niedrogi węgiel. Oczywiście osoby, które się na to nabierają, przesyłają pieniądze bezpośrednio na konto przestępców. Niestety towaru nie otrzymują.
P
rzestępcy kuszą nas przede wszystkim ofertami niezwykle taniego zakupu czegoś, na czym bardzo nam zależy – w tym przypadku węgla na opał. Skuszeni niską ceną, zapominamy o czujności. Tymczasem warto pamiętać, że jeśli oferta wydaje się zbyt dobra, by mogła być prawdziwa, to najprawdopodobniej... prawdziwą nie jest. W każdym przypadku, najprostszym sposobem, by nie stać się ofiarą przestępstwa podczas zakupów w sieci jest dokonanie opłaty po otrzymaniu zamówionego towaru.

Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności przy korzystaniu z wszelkiego rodzaju usług w tym zakresie. Przed dokonaniem transakcji i uiszczeniem zapłaty za opał (węgiel, eko-groszek, olej, pelet itp.), sprawdźmy czy oferent jest wiarygodny i daje gwarancję dostarczenia towaru.

Autor: kom. Milena Kopczyńska

Powrót na górę strony