Aktualności

Przez zabawę do nauki- Policjanci dla dzieci i młodzieży podczas festynu rodzinnego

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku wzięli udział w festynie dożynkowym w Szyszkach. Podczas imprezy mundurowi przeprowadzili edukacyjny pokaz profilaktyczno- prewencyjny dla dzieci i młodzieży.

Pośród wielu atrakcji przygotowanych przez organizatorów nie brakowało policyjnego stoiska. W związku z początkiem nowego roku szkolnego, funkcjonariusze udzielali wskazówek, jak bezpiecznie korzystać dróg, będąc pieszym jak również rowerzystą. Dużym zainteresowaniem cieszyło się miasteczko drogowe, przy pomocy którego policjanci edukowali maluchy jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię, zapoznawali z wybranymi znakami drogowymi. Chętnych zapraszali do udziału w konkursach: plastycznym i wiedzy, a na każdego czekały miłe niespodzianki: odblaskowe opaski magnetyczne, kamizelki, szelki odblaskowe, kolorowanki o tematyce policyjnej, komiksy, światła rowerowe i słodkie upominki. Dzieci, które bezbłędnie potrafiły wskazać obowiązkowe wyposażenie roweru otrzymywały dyplom młodego diagnosty. Funkcjonariusze na specjalnie przygotowanym stoisku prewencyjnym prezentowali sprzęt, z którego korzystają podczas zabezpieczenia imprez masowych. Festyn był również okazją aby porozmawiać o naborze i zachęcić młodych ludzi do wstąpienia w szeregi Policji. Funkcjonariuszom Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku towarzyszył Komisarz Kurpik. Miś okazał się największą atrakcją nie tylko wśród dzieci.
Tego dnia dopisała nie tylko pogoda ale i duża frekwencja uczestników a uśmiech dzieci był największą nagrodą za zaangażowanie podczas tegorocznych działań.

sierż. sztab. Milena Kopczyńska, KPP Pułtusk

Powrót na górę strony