Aktualności

„Kręci mnie bezpieczeństwo” w teorii i praktyce na dożynkach powiatowych w Winnicy

Data publikacji 30.08.2017

W minioną niedzielę na terenie Winnicy odbyły się dożynki powiatowe. Udział w uroczystościach wzięli również funkcjonariusze pułtuskiej policji. Mundurowi przygotowali wiele atrakcji. Sprzęt będący na wyposażeniu Policji i przygotowane konkursy to tylko część z nich. Każde dziecko mogło też usiąść za kierownicą policyjnego radiowozu, włączyć sygnały, ubrać elementy policyjnego munduru i poczuć się jak prawdziwy policjant.

Funkcjonariusze oprócz pokazu wyposażenia, który zainteresował nie tylko dzieci, ale również rodziców i opiekunów, promowali policyjną służbę. Zainteresowanym rozdawali ulotki informacyjne. W rozmowie z tą grupą wiekową podkreślili znaczenie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa w odniesieniu do poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym wskazując, iż to właśnie w tym obszarze otrzymujemy najwięcej zgłoszeń pochodzących od mieszkańców.
Dla najmłodszych przygotowany został konkurs wiedzy dotyczący obowiązkowego wyposażenia roweru. Każdy, kto bezbłędnie odpowiedział na pytania zadawane przez funkcjonariuszy otrzymywał dyplom młodego diagnosty. Równie chętnie uczestnicy przystępowali do turnieju rowerowego, w którym do pokonania było kilka przeszkód, m.in. jazda slalomem pomiędzy pachołkami i przejazd na pochylni. Dużym zainteresowaniem cieszyło się również miasteczko drogowe. Policjanci edukowali maluchy jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię, zapoznawali z wybranymi znakami drogowymi. Uczestnicy otrzymywali policyjne gadżety: modele KIA do składania, komiksy, elementy odblaskowe, światła do roweru. Dzieci zadawały dużo pytań i oczywiście musiały osobiście dotknąć wszystkiego co znajdowało się na przygotowanym przez funkcjonariuszy stoisku prewencyjno- edukacyjnym. Seniorzy natomiast otrzymywali od Policjantów Posterunku Policji w Pokrzywnicy smycze z numerami telefonów do właściwych dzielnicowych oraz ulotki dotyczące form i metod działania oszustów. Festyn był dobrą okazją do zabezpieczenia swojego roweru przed kradzieżą. Znakowanie jednośladów przez policjantów polegało na wygrawerowaniu specjalnym przyrządem oznaczenia składającego się z liter i cyfr oraz rejestracji w bazie danych Policji. Każdy oznakowany rower został opatrzony w widocznym miejscu samoprzylepną naklejką. Spotkaniu przyświecały hasła kampanii zainaugurowanej przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji „Kręci mnie bezpieczeństwo”.
Na uroczystościach dożynkowych nie zabrakło też Panów Komendantów, którym leży na sercu dobro i bezpieczeństwo naszych milusińskich.

sierż. sztab. Milena Kopczyńska, KPP Pułtusk

Powrót na górę strony