Aktualności

Przez zabawę do nauki- Policjanci dla dzieci i młodzieży podczas festynu rodzinnego

Data publikacji 28.08.2017

Rowerowy tor przeszkód, konkursy i zagadki to tylko część atrakcji jakie przygotowali dla uczestników "Made in Pułtusk" policjanci. Każdy, kto podszedł do namiotu funkcjonariuszy otrzymał "policyjny gadżet". Działania wpisały się w akcję "Kręci mnie bezpieczeństwo".

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku wzięli udział w festynie „Made In Pułtusk. Zakończenie wakacji”. Podczas imprezy  funkcjonariusze przeprowadzili edukacyjny pokaz profilaktyczno- prewencyjny dla dzieci i młodzieży. Mundurowi zachęcali do wzięcia udziału w sprawdzeniu swoich możliwości na rowerowym torze przeszkód. W związku ze zbliżającym się nowym rokiem szkolnym udzielali wskazówek, jak bezpiecznie korzystać z przejść dla pieszych. Pouczali jakich zachowań na drodze należy unikać. Chętnych do udziału w konkursach nie brakowało. Na każdego czekały miłe niespodzianki: odblaskowe opaski magnetyczne, kamizelki, szelki odblaskowe, kolorowanki o tematyce policyjnej, komiksy i światła rowerowe. Dzieci, które bezbłędnie potrafiły wskazać obowiązkowe wyposażenie roweru otrzymywały dyplom młodego diagnosty. Funkcjonariusze na specjalnie przygotowanym stoisku prewencyjnym prezentowali sprzęt, z którego korzystają podczas zabezpieczenia imprez masowych. Festyn był również dobrą okazją do znakowania rowerów. W policyjnej bazie danych zarejestrowanych zostało tego dnia 13 jednośladów.
Spotkanie posłużyło też do zachęcenia korzystania z aplikacji: Moja Komenda i Krajowa Mapa Zagrożeń oraz wstąpienia w szeregi policji. W ramach działań „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą” policjanci przypomnieli o trwającym do końca wakacji konkursie „FILMOWY prze WODNIK”. W festynie wzięło udział blisko 700 osób.

sierż. sztab. Milena Kopczyńska, KPP Pułtusk

Powrót na górę strony