Aktualności

Policjanci czuwali nad bezpieczeństwem uczestników Mazowieckich Dni Rolnictwa

Data publikacji 10.06.2024

W miniony weekend na terenie Oddziału MODR Poświętne w Płońsku odbywały się Mazowieckie Dni Rolnictwa. Na targach nie zabrakło płońskich policjantów, którzy czuwali nad bezpieczeństwem wystawców i zwiedzających, a także wystawili swoje stoisko profilaktyczne.

W dniach 8 i 9 czerwca br. na terenie Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego oddział Poświętne w Płońsku odbywały się Mazowieckie Dni Rolnictwa, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem zarówno wystawców, jak i zwiedzających. Na targach nie zabrakło płońskich policjantów, którzy jak co roku dbali o bezpieczeństwo wszystkich odwiedzających teren MODR. Służbę pełnili zarówno policjanci prewencji, ruchu drogowego, jak i kryminalni.

Funkcjonariusze wystawili policyjne stoisko profilaktyczne. Wszyscy chętni mogli zobaczyć i przymierzyć elementy sprzętu PZ-przeciwuderzeniowego, wykorzystywanego przez policjantów podczas np. zabezpieczenia meczów piłki nożnej. Dzieci, ale również dorośli chętnie wsiadali do radiowozu i robili sobie zdjęcia. Policjantki odpowiadały na liczne pytania o to, jak na co dzień wygląda ich praca oraz jakie wymogi należy spełnić, by wstąpić do Policji. Zainteresowani służbą otrzymali ulotki informacyjne i dokumenty.

Tematów poruszanych przez mundurowych z osobami odwiedzającymi ich stoisko było bardzo dużo. Z seniorami policjantki rozmawiały o metodach działania oszustów i właściwym zabezpieczaniu własnego mienia, natomiast z dziećmi o bezpieczeństwie w czasie zbliżających się wakacji oraz bezpiecznym spędzaniu czasu nad wodą. Informowały również o kolejnej już edycji ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej na rzecz bezpieczeństwa osób przebywających nad wodą i terenach przywodnych pn. "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą" oraz organizowanym w ramach akcji konkursie plastyczno-filmowym "ARTYSTYCZNY przeWODNIK".

kom. Kinga Drężek-Zmysłowska

Powrót na górę strony