Aktualności

Wakacje coraz bliżej - policjanci przeprowadzają przedwakacyjne spotkania w szkołach

Data publikacji 07.06.2024

Koniec roku szkolnego tuż tuż. To najlepszy czas, by rozmawiać z dziećmi i młodzieżą o zasadach bezpiecznego, letniego wypoczynku. Policyjni profilaktycy niemal każdego dnia spotykają się z najmłodszymi, aby kształtować w nich właściwe wzorce postępowań.

Zbliżające się wakacje to upragniony i wymarzony czas relaksu, zabawy i aktywności. Ostatnie tygodnie przed letnim wypoczynkiem, to jednak czas wytężonej pracy płońskich profiklaktyków. Policjanci prowadzą liczne spotkania w szkołach i przedszkolach, podczas których rozmawiają z dziećmi o bezpieczeństwie, przypominając, że dobra zabawa musi iść zawsze w parze z bezpieczeństwem.

W ostatnim czasie funkjconariusze odwiedzili uczniów klas 0-3 ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Papieża Jana Pawła II w Płońsku. Przypominali najmłodszym o czym należy pamiętać spędzając wakacje w domu, na wsi, w mieście, w górach i nad wodą. Ostrzegali przed kąpielami w miejscach niedozwolonych i zwrócili uwagę, by korzystać z kąpielisk strzeżonych, gdzie możemy liczyć na pomoc ratownika. Mundurowi przedstawili dziecim zasady ograniczonego zaufania w stosunku do obcych, również tych poznanych przez Internet. Przypomnieli też numery alarmowe oraz sposób podawania informacji przez telefon.

kom. Kinga Drężek-Zmysłowska

foto. SP nr 4

Powrót na górę strony