Aktualności

Zmienna pogoda = zmienne warunki na drogach. Kierowco zdejmij nogę z gazu. W Kamienicy gm. Załuski doszło do niebezpiecznie wyglądającego zdarzenia

Data publikacji 10.06.2024

W ostatnich dniach pogoda bywa zmienna: raz świeci słońce, a za chwilę nachodzą deszczowe chmury. Opady powodują, że nawierzchnia dróg jest śliska, a wtedy droga hamowania znacznie się wydłuża. Przy zmiennej pogodzie bywamy senni i rozkojarzeni. Dlatego policjanci apelują do kierowców o i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.

Dziś rano kilkanaście minut przed godz. 5:00 na skrzyżowaniu dróg w miejscowości Kamienica gm. Załuski doszło do zderzenia dwóch osobówek audi i citroena. Citroen dachował, wypadając poza drogę. Kierująca nim 23-letnia mieszkanka pow. płońskiego z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala.  Kierowcy drugiego pojazdu, 30-latkowi z tego samego powiatu, nic się nie stało. Oboje kierujący byli trzeźwi. Podróżowali sami. Policjanci wyjaśniają dokładne przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

Apelujemy o to, by nie szarżować, myśleć, przewidywać zagrożenia. Kapryśna pogoda sprawia, że warunki na drogach robią się bardzo zmienne, zdradliwe i niebezpieczne zarówno dla kierujących, jak i dla pieszych. Kierowcy powinni pamiętać o tym, aby poruszać się po jezdni z włączonymi światłami i przestrzegać ograniczeń prędkości, a gdy warunki pogodowe są gorsze, zwolnić w myśl zasady, że wolniej znaczy bezpieczniej.

kom. Kinga Drężek-Zmysłowska

Powrót na górę strony