Aktualności

Kolejne zdarzenie z udziałem kierującego hulajnogą elektryczną

Data publikacji 06.06.2024

Hulajnogi elektryczne to coraz częściej wybierany środek transportu. Pamiętajmy jednak by korzystać z nich w sposób odpowiedzialny, przestrzegając obowiązujących przepisów.

Wczoraj wieczorem policjanci otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na ul. Grunwaldzkiej w Płońsku. Na podstawie relacji uczestników kolizji funkcjonariusze ustalili, że kierujący hulajnogą elektryczną 16-latek, jadąc chodnikiem z dość dużą prędkością i wyjeżdżając zza budynku, uderzył w bok osobowego hyundaia. Kierujący samochodem 41-latek wyjeżdżał z osiedlowego parkingu na ul. Grunwaldzką. Na szczęście 16-latkowi nic się nie stało.

W związku z tym zdarzeniem przypominamy, że kierujący hulajnogą powinien poruszać się wyznaczoną ścieżką dla rowerów. Jeśli takiej ścieżki nie ma, a dopuszczalna prędkość na jezdni wynosi ponad 30 km/h, użytkownik hulajnogi może korzystać z chodnika. Musimy jednak pamiętać, aby w takiej sytuacji jechać z prędkością zbliżoną do prędkości pieszego, zachować szczególną ostrożność oraz ustępować pieszemu pierwszeństwo. Wszyscy uczestnicy ruchu drogowego, piesi, rowerzyści, kierujący hulajnogami, motocykliści czy kierowcy innych pojazdów zobowiązani są do zachowania ostrożności i zwracania uwagi na innych uczestników ruchu.

kom. Kinga Drężek-Zmysłowska

Powrót na górę strony