Aktualności

Podsumowanie kolejnego długiego weekendu na drogach powiatu płońskiego

Data publikacji 03.06.2024

Od środy (29.05) do niedzieli (2.06) na drogach powiatu płońskiego o bezpieczeństwo dbała większa liczba policjantów ruchu drogowego. Priorytetem dla policjantów było zapewnienie bezpieczeństwa podróżującym. W tym czasie odnotowanych zostało 16 kolizji, nie doszło do żadnego wypadku. Policja wciąż apeluje o zachowanie rozsądku i trzeźwości na drodze.

Policjanci biorący udział w tegorocznych działaniach „Boże ciało” zwracali szczególną uwagę na przekroczenia dopuszczalnej prędkości, kontrolowali stan trzeźwości kierujących, weryfikowali czy wszyscy używają pasów bezpieczeństwa, a także, w jaki sposób przewożeni są najmłodsi pasażerowie.

Przez pięć dni (29.05-2.06) długiego weekendu na drogach powiatu płońskiego doszło do 16 kolizji. Na szczęście nie odnotowano poważniejszych zdarzeń - wypadków.  Mundurowi przez ten czas skontrolowali 142 kierujących, nałożyli 74 mandaty  karne, a 7 osób pouczyli. Zatrzymali też 4 dowody rejestracyjne w zwiazku ze złym stanem technicznym pojazdów i 1 uprawnienia do kierowania pojazdami. Prawo jazdy stracił 24-latek z pow. płońskiego, który przez miejscowość Bogusławice, gdzie z uwagi na obszar zabudowany obowiazuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, pędził osobowym bmw z prędkością 106 km/h. Młody mężczyzna został ukarany wysokim mandatem i punktami karnymi.

Apelujemy o zachowanie ostrożności, przestrzeganie dopuszczalnych limitów prędkości oraz o kierowanie się rozsądkiem i trzeźwością na drodze.

kom. Kinga Drężek-Zmysłowska

Powrót na górę strony