Aktualności

Podsumowanie Świąt Wielkanocnych na drogach powiatu płońskiego

Data publikacji 02.04.2024

Płońscy policjanci zakończyli działania prowadzone w okresie Świąt Wielkanocnych. W czasie świątecznego weekendu na drogach powiatu doszło do 13 kolizji i wypadku, w wyniku którego jedna osoba poniosła śmierć.

W trakcie działań ukierunkowanych na bezpieczeństwo podczas Świąt Wielkanocnych policjanci zwracali przede wszystkim uwagę na trzeźwość kierujących, stan techniczny pojazdów, sposób przewożenia pasażerów i stosowanie się do ograniczeń prędkości. Na terenie całego powiatu płońskiego nad bezpieczeństwem podróżujących czuwała zwiększona ilość policyjnych patroli.

Podczas prowadzonych działań na drogach powiatu płońskiego doszło do 13 kolizji drogowych i jednego wypadku. Do tego tragicznego w skutkach zdarzenia doszło w niedzielę przed godz. 21:00 na drodze ekspresowej S7 na wysokości miejscowości Szymaki. Ze wstępnych ustaleń wynika, że jadąca w kierunku Gdańska osobową kią 32-latka z pow. mławskiego potrąciła 42-letniego mężczyznę, który znajdował się na jej pasie ruchu. Pieszy, mieszkaniec pow. działdowskiego poniósł śmierć na miejscu. Kierująca samochodem kobieta była trzeźwa. Policjanci wyjaśniają dokładne okoliczności  wypadku.

Łącznie przez 4 dni płońscy policjanci skontrolowali 141 pojazdów. Ujawnili w tym czasie 82 wykroczenia w ruchu drogowym. Najwięcej z nich dotyczyło przekraczania dozwolonej prędkości. Funkcjonariusze w 59 przypadkach ukarali kierowców mandatami karnymi, 21 osób pouczyli, a w 2 przypadkach skierowane zostaną wnioski o ukaranie do sądu.

W czasie działań policjanci skontrolowali  na trzeźwość 212 kierujących i  wyeliminowali  z dalszej jazdy nietrzeźwego kierowcę motocykla. 57-latek w sobotę przed południem jechał swoim jednośladem jedną z ulic Sochocina, a na widok radiowozu nagle zmienił kierunek. W czasie kontroli okazało się, że mężczyzna miał w organizmie blisko 1,3 promila alkoholu. Funkcjonariusze elektronicznie zatrzymali mu prawo jazdy, a pojazd oraz 57-latka przekazali pod opiekę wskazanej przez niego osobie.

Przypominamy, że według Kodeksu Karnego osoba, która znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego prowadzi pojazd zarówno w ruchu lądowym, wodnym, jak i powietrznym, może zostać pozbawiona wolności na okres do 3 lat.

Pamiętajmy! Bezpieczeństwo na drogach zależy nie tylko od działań policjantów, ale od zachowania wszystkich uczestników ruchu drogowego.

kom. Kinga Drężek-Zmysłowska

 

Powrót na górę strony