Aktualności

Dwóch nastolatków odpowie za pobicie 30-letniego mężczyzny

Data publikacji 28.03.2024

Płońscy policjanci zatrzymali 18 i 19-latka podejrzewanych o pobicie mężczyzny. Napastnicy zaatakowali 30-latka, gdy ten spacerował z psem. Pokrzywdzony z licznymi złamaniami twarzoczaszki trafił do szpitala. Sprawcom grozi do 3 lat więzienia.

W piątek 22 marca w nocy płońscy policjanci otrzymali zgłoszenie o pobiciu 30-letniego płońszczanina przez dwóch mężczyzn. Do zdarzenia doszło na jednym z osiedli mieszkaniowych przy ul. Grunwaldzkiej w Płońsku. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że gdy spacerował z psem, zaczepił go nieznany mu młody mężczyzna. Najpierw doszło między nimi do utarczki słownej, a następnie 30-latek został zaatakowany. Po chwili do szarpaniny przyłączył się jeszcze jeden młodzieniec. Napastnicy bili 30-latka pięściami po twarzy, a gdy stracił równowagę i się przewrócił, jeden z nich kopnął go jeszcze kilka razy w głowę. Sprawcy odjechali z miejsca. 

Pokrzywdzony godzinę później napotkał ponownie sprawców w rejonie jednego ze sklepów na terenie miasta. Tam po raz kolejny doszło pomiędzy mężczyznami do starcia.  30-latek trafił do szpitala. Doznał licznych obrażeń twarzoczaszki.

Zajmujący się tą sprawą płońscy kryminalni zatrzymali dwóch młodych mężczyzn podejrzewanych o pobicie płońszczanina. Zebrany w ramach prowadzonego postępowania materiał dowodowy umożliwił przedstawienie 18 i 19-latkowi zarzutów. Grozi im do 3 lat więzienia.

 

kom. Kinga Drężek-Zmysłowska/KPP w Płońsku

Powrót na górę strony