Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wakacyjne spotkania z dziećmi i młodzieżą w Pólce Raciąż

Data publikacji 19.07.2017

W czasie wakacji dzielnicowi i policyjni profilaktycy nie zwalniają tempa intensyfikując działania profilaktyczne. Spotykają się z uczestnikami kolonii i półkolonii, by promować wśród dzieci i młodzieży bezpieczeństwo podczas letniego wypoczynku.

W sobotę 15 lipca dzielnicowi z Komisariatu Policji w Raciążu w gospodarstwie agroturystycznym w miejscowości Pólka Raciąż spotkali się z harcerzami ze Stowarzyszenia Harcerstwa Katolickiego "Zawisza" Federacja Skautingu Europejskiego. Wczoraj w tym samym miejscu rozmawiali z młodzieżą biorącą udział w turnusie jazdy konnej.

Głównym tematem obu spotkań było bezpieczne spędzanie wolnego czasu podczas wakacji. Policjanci omówili  m. in. zasady bezpiecznej kąpieli oraz bezpiecznego poruszania się po drogach. Przestrzegali dzieci i młodzież przed zagrożeniami czyhającymi na nich  „w sieci” i zapoznali z założeniami kampanii MSWiA "Kręci mnie bezpieczeństwo" oraz "Kręci mnie bezpieczeństwo... nad wodą".  Uczestnicy spotkania dowiedzieli się także od mundurowych jak działa aplikacja „Moja Komenda” umożliwiająca szybkie skontaktowanie się z Policją i dzielnicowym. Zebranym przekazane zostały ulotki i plakaty  zawierające treści profilaktyczne.

 

mł. asp. Kinga Drężek-Zmysłowska

 

Powrót na górę strony