Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

"Kręci mnie bezpieczeństwo... nad wodą" - akcja policji i straży pożarnej na zalewie w Nowym Mieście

Data publikacji 17.07.2017

Wakacje to czas wypoczynku, często nad wodą i w wodzie. Płońscy policjanci wraz ze strażakami, w ramach kampanii "Kręci mnie bezpieczeństwo...nad wodą" spotkali się w niedzielę z osobami wypoczywającymi nad zalewem w Nowym Mieście. W czasie pokazów ratownictwa wodnego i technicznego mundurowi promowali zasady bezpiecznego zachowania nad wodą i uczyli jak udzielać pierwszej pomocy poszkodowanym.

W ramach kampanii społecznej ,, Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą’’ objętej honorowym patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz wpisanej do Harmonogramu działań na rok 2017 w ramach Rządowego Programu Ograniczania Przestępczości i Aspołecznych Zachowań „Razem bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka na lata 2016 i 2017, w minioną niedzielę na zalewie w Nowym Mieście odbyły sie pokazy ratownictwa wodnego i technicznego.

Organizatorem tego przedsięwzięcia byli:  Komenda Powiatowa Policji w Płońsku, wspólnie z Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Płońsku, Ochotniczą Straża Pożarna w  Płońsku, Ochotniczą Strażą Pożarną w Nowym Mieście oraz Urzędem Gminy Nowe Miasto.

Uczestnicy spotkania mogli zobaczyć jak w wykonaniu wyspecjalizowanych służb wygląda akcja ratunkowa topielca. Dowiedzieli sie również jakie są zasady bezpiecznej kapieli, co robić gdy ktos zaczyna sie topić i jak takiej osobie udzielić pomocy. Strażacy przeprowadzili również pokaz "ratownictwa drogowego"  - wyciagnięcia osoby zakleszczonej w pojeździe w wyniku wypadku drogowego.

Nie były to jedyne atrakcje tego spotkania. Chętni mogli sobie przypomnieć, ćwicząc na fantomie, udzielenie pierwszej pomocy przedmedycznej. Zainteresowane tym były szczególnie dzieci, które chętnie słuchały rad strażaków i policjantów.  Dodatkowo wspólnie ze Strażą Pożarną płońscy policjanci  wystawili stoisko z punktem informacyjnym, gdzie przekazywane były ulotki dotyczące różnych wymiarów i aspektów bezpieczeństwa. Funkcjonariusze  promowali również  pracę policjanta i zachęcli do wstąpienia w szeregi Policji.

 

mł. asp. Kinga Dreżek-Zmysłowska/M.D.

Powrót na górę strony