Aktualności

"Bezpieczna droga do szkoły". Uczniowie ze szkoły w Szczytnie uczyli się zasad bezpiecznego poruszania się po drogach

Data publikacji 13.09.2023

Policjanci z Posterunku Policji w Załuskach gościli w Szkole Podstawowej w Szczytnie. Uczniom najmłodszych klas przypominali podstawowe zasady bezpieczeństwa i ruchu drogowego obowiązujące w rejonie przejść dla pieszych.

Wczoraj w ramach działań profilaktycznych funkcjonariusze z Postarunku Policji w Załuskach odwiedzili Szkołę Podstawową w Szczytnie. Podczas spotkania policjanci wyjaśniali zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, w tym zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek mundurowych, którzy w czasie spotkania promowali akcję "Kierowco! Nie polujemy na zebrach!".

Po krótkiej prelekcji przyszedł czas na utrwalenie zdobytej wiedzy i sprawdzenie jej w praktyce - na przejściu dla pieszych. Policjanci zapoznali dzieci ze znakami drogowymi, które znajdują się w rejonie szkoły i wyjaśnili jak powinien zachować się pieszy, zbliżający się do przejścia. Wszystkie dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w zajęciach i dokonale poradziły sobie z ćwiczeniem praktycznym - bezpiecznym przejściem na drugą stronę jezdni.

kom. Kinga Drężek-Zmysłowska

  • Umundurowany policjant stojący z grupą dzieci przy przejściu dla pieszych
  • Umundurowany policjant stojący z grupą dzieci przed budynkiem szkoły w Szczytnie
  • dzieci przechodzące po przejściu dla pieszych
  • Umundurowany policjant stojący z grupą dzieci przed budynkiem szkoły w Szczytnie
Powrót na górę strony