Aktualności

„Kierowco! Nie polujemy na zebrach!” - spotkania policjantów z uczniami szkół podstawowych

Data publikacji 15.09.2023

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Płońsku razem z uczniami szkół podstawowych w ramach kampanii „Kierowco! Nie polujemy na zebrach!” przypominają kierowcom podstawowe zasady bezpieczeństwa i ruchu drogowego obowiązujące w rejonie przejść dla pieszych. Spotkania z mundurowymi, to doskonała okazja do rozmów na temat szeroko pojętego bezpieczeństwa dzieci.

W ramach działań profilaktycznych „Bezpieczna droga do szkoły” i kampanii „Kierowco! Nie polujemy na zebrach!” funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w  Płońsku odwiedzają dzieci ze szkół podstawowych, by zapoznawać je z przepisami ruchu drogowego. Każde spotkanie jest doskonałą okazją do przypominania najmłodszym podstawowych zasad obowiązujących pieszych podczas przechodzenia przez jezdnię i poruszania się po drodze poza terenem zabudowanym.

Policjantki wyjaśniały dzieciom dlaczego tak ważne jest przechodzenie przez jednię w miejscach do tego wyznaczonych i wybieranie tylko dobrze znanej, bezpiecznej i wcześniej ustalonej z rodzicami drogi do szkoły i domu. Wszystkie omówione zasady dzieci mogły przećwiczyć również w praktyce, w czasie spaceru z policjantkami, przechodząc m. in. po przejściach dla pieszych, znajdujących się niedaleko ich szkół.  

Była to doskonała okazja, aby w ramach akcji „Kierowco! Nie poluj na zebrach”, przy użyciu banerów i plakatów, przypomnieć kierującym o zachowaniu zasad bezpieczeństwa podczas zbliżania się do przejść dla pieszych, zwłaszcza w rejonie szkoł.

kom. Kinga Drężek-Zmysłowska

 

Powrót na górę strony