Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci promowali bezpieczeństwo na Jarmarku Raciąskim w ramach akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo"

Data publikacji 01.07.2017

Dzisiaj, w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo” płońscy, policyjni profilaktycy razem z dzielnicowymi z Komisariatu Policji w Raciążu podczas Jarmarku Raciąskiego promowali bezpieczeństwo w ruchu drogowym wśród lokalnej społeczności. Funkcjonariusze zorganizowali dla dzieci ciekawe konkursy z nagrodami oraz rozmawiali z zebranymi na temat zagrożeń w ruchu drogowym i obowiązujących przepisów.

W Raciążu corocznie odbywa się Jarmark organizowany przez Urzad Miasta w Raciążu i Urząd Gminy Raciąż. Udział w imprezie wzięli płońscy policjanci na codzień zajmujący sie profilaktyka oraz dzielnicowi z Komisariatu Policji w Raciążu. Funkjonariusze w ramach kampanii "Kręci mnie bezpieczeństwo" realizowanej pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji promowali bezpieczne zachowania w ruchu drogowym. W rozmowie z uczestnikami jarmarku podkreślali jak ważne jest przestrzeganie przepisó ruchu drogowego, szczególnie jeśli chodzi o niechronionych uczestników ruchu drogowego.


Na zgromadzonych czekało wiele atrakcji przygotowanych przez organizatorów ale również policjantów. Chętni mogli wypróbować jak działaja alko i narkogoogle symulujące sposób widzenia osób będących pod wpływem alkoholu i substancji psychotropowych. Niemałym wyzwaniem dla śmiałków był rzut piłeczką do kosza czy przejście po linii właśnie z takimi okularami na nosie. Dla dzieci policjnaci przygotowali konkurs z nagrodami. By zdobyć odblaski oraz inne upominki, trzeba było sie wykazać wiedzą z zakresu wymaganego wyposażenia roweru i przepisów dotyczacych rowerzystów.


Uczestnicy jarmarku mogli również zgłosić się do policjantów ze swoim rowerem by go oznakować. Dzielnicowy z KP w Raciążu na ramach jednośladów w widocznym miejscu nanosił oznaczenia  i  przyklejał naklejki z kodem zawierającym numery identyfikacyjne.Chętnych właścicieli jednośladów było wielu... Najmłodsi rowerzyści chętni do znakowania roweru mieli po kilka lat :)


Akcja miała na celu wzrost świadomości kierujących rowerami w zakresie zagrożeń w ruchu drogowym oraz promowanie bezpiecznej jazdy z poszanowaniem przepisów prawa.

mł. asp. Kinga Drężek-Zmysłowska

Powrót na górę strony