Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przedwakacyjne spotkania z dziećmi i młodzieżą

Data publikacji 20.06.2017

Płońscy policjanci, profilaktycy i dzielnicowi, spotykają się z dziećmi i młodzieżą na przedwakacyjnych prelekcjach w ramach akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo" i " Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą". Wszystko po to by uczyć najmłodszych jak bezpiecznie spędzać wolny czas w wakacje.

Spotkania prowadzone przez profilaktyków i dzielnicowych z płońskiej komendy, posterunków i komisariatu obierają różna formę. Mundurowi organizują m. in. heppeningi, prelekcje, wykłądy tematyczne, pokazy filmów i  guizy wiedzy. Wszystko po to, by przekazać jak najwięcej informacji dzieciom na temat bezpiecznych zachowań w czasie wakacji.

Wczoraj policjanci z Komisariatu Policji w Raciążu zorganizowali dla uczniów szkoły w Krajkowie spotkanie w ramach akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą". Było ono nietypowe, ze względu na miejsce, w którym się odbyło - teren po miejscowej żwirowni. Akwen, który się tam znajduje oznaczony jest jako "Czarny punkt" i kapiel w tym miejscu jest zakazana. Policjanci uczyli dzieci w jakich miejscach można się kąpać i co należy robić by kąpiel była bezpieczna. Rozmawiali również o bezpiecznych zabawach w czasie wakacji, prawidłowym poruszaniu się po drogach i bezpieczeństwie podczas pomocy przy pracach polowych.

Kolejne spotkania związane z wakacjami i czasem wolnym odbyły się w Baboszewie i Jońcu. Tam pońscy profilaktycy przeprowadzili prelekcje i pokazy filmów dla dzieci i młodzieży. Najmłodszym wyjaśniali jak powinni zachowywać się w kontakcie z nieznajomą osobą  i jak bezpiecznie spędzać wolny czas. Z nastolatkami rozmawiali o urzywkach, szkodliwości środków odurzających i bezpieczeństwie "w sieci". W związku z pięka pogodą i zbliżającym sie letnim wypoczynkiem dla uczniów,  nieodłącznym  tematem było również bezpieczeńtwo nad wodą.

 

mł. asp. Kinga Drężek-Zmysłowska

Powrót na górę strony