Aktualności

PIJANY KIEROWCA NA K - 62

Data publikacji 24.03.2023

Policjanci z płońskiej drogówki zatrzymali kolejnego, nieodpowiedzialnego kierującego, który miał w organizmie ponad 2,5 promila.

Wczoraj policjanci z płońskiej drogówki pełnili służbę na drodze krajowej nr 62 w miejscowości Goławin, gdzie prowadzili pomiar prędkości. W tym czasie zatrzymał się inny kierujący i poinformował policjantów, że w ich kierunku jedzie samochód, którego kierowca może być pijany. Chwilę po tym, nadjechał VW Passat bez włączonych świateł mijania, a tor jazdy wskazywał na to, że to jest ten samochód. Zatrzymany do kontroli mężczyzna był zdziwiony, bo „jechał wolno”.

Po otwarciu drzwi pojazdu, od razu było czuć silną woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości 50-letniego mieszkańca Bolesławca wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Policjanci zwrócili uwagę na jeden szczegół w samochodzie: w miejscu, gdzie na ogół kierujący przewożą np. termos z kawą czy napojami chłodzącymi stała butelka od wina.

Policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy, a pojazd trafił na parking strzeżony. Za jazdę po pijanemu grozi kara do 2 lat więzienia i wysoka grzywna.

Ponownie kierujemy apel do wszystkich użytkowników dróg, aby nie siadać za kierownicę po spożyciu, chociażby najmniejszej ilości alkoholu.

Taki sam apel kierujemy do innych, aby nie pozwalali wsiadać za kierownicę swoim bliskim i znajomym po wypiciu alkoholu, którzy staja się realnym zagrożeniem nie tylko dla siebie, ale także dla innych uczestników ruchu drogowego.

podinsp. Grzegorz Osiński

Powrót na górę strony