Aktualności

Nosić mundur, to brzmi dumnie…

Data publikacji 23.03.2023

…takie przesłanie chcieli przekazać policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Płocku podkom. Katarzyna Muraszewska, mł. asp. Rafał Ajrysz, sierż. sztab. Aneta Nowakowska, sierż. Patrycja Dziergowska oraz podinsp. Grzegorz Osiński z KPP w Płońsku, w trakcie spotkania, jakie odbyło się w Zespole Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica w Płońsku. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas mundurowych o profilu policyjnym, straży granicznej, wojskowym oraz młodzież z klas maturalnych.

Przedstawiono młodzieży kryteria naboru do służby w Policji, a następnie zaprezentowano filmy przedstawiające codzienną służbę w OPP. Nie umknęły uwadze uczestników spotkania zdjęcia i filmy, jednego z funkcjonariuszy OPP w Płocku z misji pokojowej w Kossowie.  Młodzież miała także możliwość zapoznać się z wyposażeniem jakim dysponują policjanci z OPP w Płocku w codziennej służbie. Dużą atrakcją był pojazd służbowy - Ruchome Stanowisko Dowodzenia. Policjanci omówili do jakich celów jest wykorzystywany oraz zademonstrowali urządzenia jakie są na jego wyposażeniu. 

Wielką przyjemnością, dla uczestników, jak i dla kadry pedagogicznej, było spotkać  i wysłuchać sierż. Patrycję Dziergowską, która jest absolwentką tej szkoły z klasy o profilu policyjnym.

W spotkaniu, które było podzielone na trzy grupy, uczestniczyło ponad 300 osób. Młodzież była bardzo zainteresowana tematami związanymi ze służba w Policji, o czym może świadczyć fakt, że w czasie przerw, podchodzili do prelegentów, chcąc się dowiedzieć więcej na temat ich służby. Na prośbę uczniów, którzy przejawiają chęci wstąpienia w szeregi Policji, zaplanowano już następne spotkanie.  

Autor: podinsp. Grzegorz Osiński

Powrót na górę strony