Aktualności

Policjanci apelują do kierowców o ostrożność. Kolejne niebezpieczne zdarzenie z udziałem łosia

Data publikacji 22.03.2023

Płońscy policjanci apelują do kierowców o ostrożność na drogach po kolejnym wypadku - zderzeniu samochodu z łosiem. Dzikie zwierzęta są nieprzewidywalne i wychodzą nawet na bardzo ruchliwe trasy. Wczoraj na DK 50 w okolicach Skarżyna nagle przed samochód osobowy wybiegły dwa łosie. Jeden z nich zderzył się z pojazdem. Kierowca auta z urazem kręgosłupa i głowy został przewieziony do szpitala.

Wczoraj kilkanaście minut po godz. 20 na drogę krajową nr 50 na wysokości Skarżyna wybiegły dwa łosie. Jedno ze zwierząt przebiegło przez trasę, natomiast drugie zderzyło się z osobowym oplem. Uderzenie było tak silne, że 45-letni kierowca osobówki, mieszkaniec Płońska stracił panowanie nad autem, które zjechało na przeciwległy pas ruchu, a następnie wjechał do przydrożnego rowu.  Płońszczanin z obrażeniami głowy i urazem kręgosłupa został przewieziony do szpitala. Zwierzę nie przeżyło zderzenia z pojazdem.

To już kolejne niebezpieczne zdarzenie z udziałem łosia na ruchliwej trasie - jednej z dróg krajowych na terenie pow. płońskiego. Dlatego policjanci apelują do kierowców o nieignorowanie znaku A-18b „zwierzęta dzikie” oraz tablic informacyjnych (ostrzegawczych) „uwaga na łosie”.  Takie znaki nie tylko ostrzegają kierowcę o możliwości napotkania na drodze dzikich zwierząt, ale także nakładają na niego obowiązek jazdy z zachowaniem szczególnej ostrożności. Kierujący pojazdem jest zobowiązany do zwolnienia i bacznego przyglądania się sytuacji na drodze. W każdej chwili musi być gotowy do awaryjnego hamowania.

Autor: kom. Kinga Drężek-Zmysłowska

Powrót na górę strony