Aktualności

Pędziła w terenie zabudowanym z prędkości 138 km/h

Data publikacji 22.03.2023

Płońscy policjanci zatrzymali do kontroli kierującą fordem, która na drodze z ograniczeniem do 50 km/h pędziła z prędkością 138 km/h. Kobieta ukarana została mandatem w wysokości 2 500 złotych i 15 punktami karnymi. Policjanci kolejny raz apelują o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego! Prędkość i brawura to śmiertelne niebezpieczeństwo!

Wczoraj policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego płońskiej komendy w Arcelinie w obszarze zabudowanym zatrzymali do kontroli skrajnie nieodpowiedzialną kobietę kierującą osobowym fordem. 31-latka przekroczyła dozwoloną prędkość o 88 km/h. W chwili pomiaru prędkości przez funkcjonariuszy jechała 138 km/h.  Za swoja brawurową jazdę straciła prawo jazdy na 3 miesiące. Policjanci ukarali ją mandatem karnym w wysokości 2500zł i 15 punktami.

Apelujemy do wszystkich kierowców o rozwagę na drodze. Kierowanie pojazdem mechanicznym z taką prędkością stwarza zagrożenie dla samego kierującego, jak również innych użytkowników drogi, szczególnie pieszych. Nie ma akceptacji na rażące łamanie przepisów ruchu drogowego. Każdy, kto za mocno trzyma nogę na gazie, musi liczyć się z konsekwencjami.

kom. Kinga Drężek-Zmysłowska

Powrót na górę strony