Aktualności

Trzech kierowców straciło prawo jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym

Data publikacji 17.03.2023

Zbliżająca się wiosna i ładniejsza pogoda, to dla wielu kierowców sygnał, że można przycisnąć pedał gazu. Nic bardziej mylnego! Wczoraj w ciągu kilku godzin policjanci zatrzymali prawa jazdy trzem piratom drogowym, którzy w terenie zabudowanym pędzili z prędkością ponad 100 km/h.

Niestety wciąż wielu kierowców lekceważy przepisy i nie stosuje się do ograniczeń prędkości, również tych obowiązujących w terenie zabudowanym. Stwarzają w ten sposób zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego, szczególnie pieszych.


Tylko wczoraj, w ciągu kilku godzin policjanci z płońskiej drogówki zatrzymali do kontroli trzech kierowców, którzy przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Od początku roku było takich przypadków już 28.


W miejscowości Wola na drodze krajowej nr 62 policjanci kontrolowali 66-letniego kierowcę volkswagena, który w terenie zabudowanym jechał z prędkością 109 km/h. Na tej samej trasie, w miejscowości Chociszewo mundurowi zatrzymali do kontroli inny pojazd tej samej marki. Kierujący nim 27-latek dopuszczalną prędkość przekroczył o 65 km/h, czyli pędził przez miejscowość, mając na liczniku 115 km/h.


Kolejny kierowca, który nie zastosował się do ograniczenia prędkości w terenie zabudowanym, zatrzymany został do kontroli drogowej w Dalanówku. 32-latek kierował mercedesem i jechał w terenie zabudowanym z prędkością 117 km/h.


Tych trzech nieodpowiedzialnych kierowców straciło prawo jazdy i policjanci ukarali ich wysokimi mandatami karnymi. W przypadku 66-latka wyniósł on 1500 zł. Młodsi mężczyźni mają do uregulowania po 2000 zł. Do ich kont dopisane zostały również punkty karne.


Przypominamy!
Kierujący, który w terenie zabudowanym przekroczy prędkość o co najmniej 50 km/h traci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Jeśli mimo to nadal będzie kierował pojazdami, okres bez prawa jazdy przedłuży się do 6 miesięcy.

kom. Kinga Drężek-Zmysłowska

 

Powrót na górę strony