Aktualności

Potrącenie rowerzysty w Ilinku. 89-letni mężczyzna trafił do szpitala

Data publikacji 29.09.2022

Policjanci apelują: Zwracajmy uwagę na innych uczestników ruchu drogowego i pamiętajmy o tym, że bezpieczeństwo na drodze w dużej mierze zależy od nas samych. Wczoraj w Ilinku doszło do potrącenia 89-letniego rowerzysty przez samochód osobowy. Mężczyzna z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

Wczoraj około godz. 17:30 na drodze krajowej nr 10, w miejscowości Ilinko (gm. Płońsk) doszło do potrącenia rowerzysty przez samochód osobowy. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 89-letni mieszkaniec gm. Płońsk jadąc na rowerze po chodniku,  na wysokości przejścia dla pieszych próbował włączyć się do ruchu, zjeżdżając na drogę. W rowerzystę uderzył osobowy opel, którym kierowała 71-letnia płońszczanka. Mężczyzna z rozległymi obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala.  

Policjanci apelują zarówno do kierowców, pieszych i rowerzystów o większą ostrożność i rozsądek na drodze. Zwracajmy uwagę na innych uczestników ruchu drogowego i pamiętajmy o tym, że bezpieczeństwo na drodze w dużej mierze zależy od nas samych.

kom. Kinga Drężek-Zmysłowska

Powrót na górę strony