Aktualności

Policjanci z Nowego Miasta ćwiczyli z dziećmi jak bezpiecznie poruszać sie po drodze - "Kierowco, nie polujemy na zebrach!"

Data publikacji 16.09.2022

Bezpieczeństwo dzieci jest priorytetem dla wszystkich. W ramach trwających działań „Bezpieczna Droga do Szkoły” i akcji "Kierowco, nie polujemy na zebrach!" policjanci z nowomiejskiego posterunku spotkali się z przedszkolakami oraz dziećmi z pierwszych klas szkoły podstawowej w Nowym Mieście oraz Królewie. Podczas spotkań funkcjonariusze uczyli najmłodszych jak poruszać się po drodze i ćwiczyli z nimi prawidłowe przechodzenie przez jezdnię.

W ramach działań "Bezpieczna Droga do Szkoły" i kampanii "Kierowco, nie polujemy na zebrach!" policjanci z Posterunku Policji w Nowym Mieście spotkali się z dziećmi z Przedszkola Samorządowego im.Misia Uszatka w Nowym Mieście i uczniami Szkoły Podstawowej w Królewie. W jednym ze spotkań funkcjonariuszom towarzyszyła maskotka płońskiej policji - Płonek.

Policjanci uczyli dzieci zasad bezpiecznego poruszania się po drodze oraz  tego co oznaczają kolory na sygnalizatorach lub znaki przekazywane przez policjantów kierujących ruchem. Oprócz wiedzy teoretycznej najmłodsi ćwiczyli również  jak prawidłowo poruszać się po przejściu dla pieszych. Apelowali przy tym do kierowców o ostrożną i bezpieczną jazdę zbliżając się do przejścia dla pieszych.

Dzieci mogły też zobaczyć sprzet specjalistyczny wykorzystywany przez policjantów w codziennej służbie i wsiąść za kierownicę radiowozu lub usiaść na policyjnym motocyklu.

Tego typu działania pozwalają uczyć dzieci prawidłowych zachowań. Pamiętajmy jednak, że najważniejszymi nauczycielami są dorośli, a szczególnie rodzice!

kom. Kinga Drężek-Zmysłowska

Powrót na górę strony